Kai Naudotojai apsilanko arba naudojasi mūsų Interneto svetaine ar naudoja kitas priemones, kurias suteikia tinklalapis Uart.lt, mes ar mūsų įgaliotieji paslaugų teikėjai gali naudoti daugybę skirtingų technologijų, skirtų informacijos kaupimui, siekdami jums suteikti geresnę, greitesnę ir saugesnę patirtį, ir taip pat propagavimo bei reklamavimo tikslais.

Ši Slapukų politika sukurta siekiant padėti Naudotojams geriau suprasti šias technologijas ir tai, kaip mes jas naudojame. Naudodamiesi mūsų paslaugomis ir/arba susikurdami paskyrą mūsų Interneto svetainėje, jūs pritariate ir duodate sutikimą naudoti slapukus ir kitas technologijas, kaip aprašyta šioje Slapukų politikoje ir mūsų Privatumo politikoje.

1. ĮVADAS Į SLAPUKUS

1.1 Bendra informacija

Slapukai – unikalūs identifikatoriai, kurie yra perkeliami į Naudotojo įrenginį (pavyzdžiui, asmeninį kompiuterį, planšetinį kompiuterį, išmanųjį telefoną) kiekvieną kartą, kai jis/ji apsilanko Interneto svetainėje. Slapukai leidžia Interneto svetainei atpažinti konkretų įrenginį arba naršyklę. Kai kurie slapukai renka informaciją apie naršymo ir pirkimo įpročius, kai Naudotojas prisijungia prie Interneto svetainės per tą patį kompiuterį arba įrenginį. Tai gali apimti informaciją apie puslapius, kurie yra peržiūrimi, įsigytus Produktus ir jūsų judėjimo maršrutą Interneto svetainėje.

Uart.lt naudoja slapukus ir kitus unikalius identifikatorius:

-siekiant užtikrinti Interneto svetainės efektyvų funkcionavimą ir kitais techniniais tikslais (pvz., realiu laiku vykdomų operacijų saugumas, Naudotojo identifikavimas įsiregistravimo metu, kalbos nustatymai ir kt.);
-pateikti turinį Naudotojui, įskaitant interneto svetainės reklaminius skydelius ir tikslinius atnaujinimus;
-vykdyti stebėseną, kam Naudotojai teikia prioritetą ir rinkti informaciją apie Naudotojo naršymo bei apsipirkimo elgsenos modelius;
-vykdyti tyrimą ir diagnostiką, siekiant pagerinti Interneto svetainėje pateikiamą turinį.
Naudotojo įrenginyje automatiškai įdiegiami tik slapukai, kurie yra būtini Interneto svetainės funkcionavimui. Prieš įdiegiant bet kokio kito tipo slapukus, Uart.lt paprašys jūsų išankstinio leidimo. Naudotojai visuomet gali laisvai pasirinkti užblokuoti, pašalinti arba pasyvinti unikalius identifikatorius, jei jų įrenginys arba naršyklė tai leidžia. Tačiau, jei Naudotojai atsisako slapukų arba kitų panašių technologijų, jie gali neturėti galimybių pasinaudoti tam tikromis Interneto svetainės funkcijomis arba priemonių teikiamais privalumais.

1.2 Skirtingi slapukų tipai Interneto svetainėje

1.2.1 Pirmosios šalies slapukai

Interneto svetainės funkciniai slapukai įsimena Naudotojo prioritetus naršant Interneto svetainėje (pvz., kalbos, laiko zonos pasirinkimai). Todėl Naudotojams nereikia iš naujo nustatyti Interneto svetainės nustatymų kiekvieną kartą, kai jie apsilanko Interneto svetainėje.

Registracijos slapukai suteikia tinklalapiui Uart.lt galimybę sužinoti, ar Naudotojas turi paskyrą Interneto svetainėje. Mūsų serveriai naudoja tokius slapukus, kad galėtų atpažinti, kuri paskyra kuriam Naudotojui priklauso, ir sužinoti, ar Naudotojas gali prisijungti prie konkrečios tarnybos. Tai tinklalapiui Uart.lt taip pat suteikia galimybę susieti įkeltus komentarus su konkrečiu Naudotojo vardu. Jei Naudotojai Interneto svetainėje nepasirenka „keep me signed in“ (likti prisijungus) funkcijos, šie slapukai yra pašalinami, kai naršyklė uždaroma.

Su geografine padėtimi susieti tiksliniai slapukai suteikia mums galimybę sužinoti, kokioje šalyje yra Naudotojas tuo metu, kai naršo Interneto svetainėje. Slapukas renka anoniminę informaciją ir Uart.lt ją naudoja tik tam, kad galėtų rodyti jums susijusį turinį (pavyzdžiui, Produktai, kurie yra parduodami arti jūsų buvimo vietos) ir reklamos tikslais).

Anoniminiai analitiniai slapukai suteikia mums galimybę sužinoti, ar Naudotojas anksčiau lankėsi Interneto svetainėje. Slapukas leidžia mums rinkti informaciją apie mūsų turimų Naudotojų skaičių ir pranešti, kaip dažnai jie apsilanko Interneto svetainėje. Kartu su statistiniais duomenimis (pvz., apsilankymų skaičiumi) tokie slapukai suteikia mums informaciją apie Naudotoją (pavyzdžiui, Naudotojo vardą, elektroninio pašto adresą) tuo atveju, kai Naudotojas prisijungia prie savo paskyros.

1.2.2 Trečiosios šalies ir reklaminiai slapukai

Reklaminiai slapukai suteikia mums galimybę sužinoti, ar ir kokiu metu Naudotojas pamatė Interneto svetainėje patalpintą reklamą. Tokie slapukai taip pat naudojami tikslinei reklamai ir juos gali įdiegti ne tik tinklalapis Uart.lt, bet taip pat ir mūsų paslaugų teikėjai. Tikslinė reklama suteikia mums galimybę rodyti reklaminius skelbimus, kurie yra aktualesni Naudotojui. Pavyzdžiui, Uart.lt rodys reklamas, susijusias su aprangos prekėmis, jei jūs neseniai apsilankėte mūsų Interneto svetainės rūbų skyriuje. Reklaminiai slapukai Interneto svetainėje kaupia informaciją apie tai, kas jus domina, bet nekaupia informacijos apie Naudotojo asmens tapatybę.

Uart.lt taip pat gali įdiegti reklaminius slapukus trečiosios šalies Interneto svetainėse, kuriose mes talpiname savo reklamą. Tai suteikia tinklalapiui Uart.lt galimybę pamatyti, kokiose kitose Interneto svetainėse Naudotojas lankėsi prieš apsilankydamas Interneto svetainėje. Tokiai atvejais mūsų reklaminiai skelbimai gali remtis šia informacija.

Trečiosios šalies reklaminius slapukus naudoja trečiosios šalys, pavyzdžiui, reklaminiai tinklai ir apsikeitimo informacija platformos, kad mes galėtume pateikti jums reklaminius skelbimus. Šie trečiosios šalies reklaminių tinklų ir apsikeitimo informacija paslaugų teikėjai gali rinkti Naudotojo informaciją ir taip pat gali rinkti informaciją apie Naudotojo įrenginio identifikatorių, IP adresą arba kitus duomenis. Informacija, kurią renka šios trečiosios šalys, gali būti naudojama, siekiant mums padėti pateikti jums aktualesnę reklamą, kurią mes talpiname savo Interneto svetainėje. Atkreipiame jūsų dėmesį į tai, kad trečiosios šalies reklaminiams slapukams taikoma trečiosios šalies privatumo politika.

Kiti trečiosios šalies slapukai gali būti naudojami stebėti trečiosios šalies taikomąsias programas (pvz., socialinės žiniasklaidos mygtuką) Interneto svetainėje arba jas pritaikyti atsižvelgiant į Naudotojo prioritetus. Uart.lt neturi prieigos prie tokių slapukų ir negali jų kontroliuoti. Tokiems slapukams taip pat taikoma trečiosios šalies privatumo politika.

2. NARŠYKLĖS NUSTATYMAI

Jei jūs pageidaujate išjungti slapukus, turite pakeisti Interneto svetainės naršyklės nustatymus, kad atsisakytumėte slapukų. Būdas, kaip jūs galite tai padaryti, priklauso nuo naršyklės, kurią naudojate. Žemiau pateikiama išsami informacija, kaip galite išjungti slapukus populiariausiose naršyklėse.

Naršyklė Microsoft Internet Explorer:

-Meniu nuostoje pasirinkite „tools“ (priemonės), po to „Internet Options“ (interneto parinktys)
-Spustelėkite ant „privacy“ (privatumo) piktogramos
-Pasirinkite atitinkamą nustatymą

Naršyklė Google Chrome:

-Pasirinkite „Settings“ (nustatymai) > „Advanced“ (papildomi)
-„Privacy and security“ (privatumas ir saugumas) meniu spustelėkite ant „Content settings“ (turinio nustatymai)
-Spustelėkite ant „Cookies“ (slapukai)

Naršyklė Safari:

-Pasirinkite „Preferences“ (prioritetai) > „Privacy“ (privatumas)
-Spustelėkite ant „Remove all Website Data“ (pašalinti visą interneto svetainės informaciją)

Naršyklė Mozilla Firefox:

-Meniu juostoje pasirinkite „tools“ (priemonės), po to „Internet Options“ (interneto parinktys)
-Spustelėkite ant „privacy“ (privatumo) piktogramos
-Susiraskite meniu „cookie“ (slapukai) ir pasirinkite atitinkamas parinktis

Naršyklei Opera 6.0 ir naujesnėms versijoms:

-Meniu juostoje pasirinkite „Files” (failai) > „Preferences“ (prioritetai)
-Privatumas

3. KITI IDENTIFIKATORIAI INTERNETO SVETAINĖJE

Tinklalapis Uart.lt gali rinkti Naudotojo IP adresus arba kitus unikalius kompiuterio ar įrenginio identifikatorius, kai Naudotojas prisijungia prie Interneto svetainės. Uart.lt gali gauti prieigą ir naudoti įrenginio identifikatorius, kurie jau buvo susieti su Naudotojo įrenginiu, gali keisti tokius identifikatorius, kad sukurtų naują identifikatorių arba susieti naują identifikatorių su Naudotoju ar Naudotojo įrenginiu. Kai įrenginio identifikatoriai yra susieti su Naudotojo asmenine informacija, Uart.lt traktuoja įrenginio identifikatorius kaip Naudotojo asmeninę informaciją.

Uart.lt Interneto svetainėje taip pat gali naudoti šias technologijas:

Tinklo duomenų rinkėjai – maži grafiniai paveikslėliai (dar vadinami „pikselio žyme“ arba „tuščiu GIF atvaizdu“), kurie gali būti įtraukti į mūsų Interneto svetainę ir priemonės, kurios paprastai veikia kartu su slapukais, kad būtų galima identifikuoti Naudotoją ir Naudotojo elgseną. Tinklo duomenų rinkėjai arba panašios technologijos gali būti naudojamos daugeliui tikslų, įskaitant Interneto svetainės lankytojų skaičiavimą, stebėjimą kaip Naudotojas naršo Interneto svetainėje, apskaičiavimą kiek išsiųstų elektroninio pašto pranešimų iš tikrųjų buvo atidaryti arba apskaičiavimą kiek nuorodų Naudotojas aktyvino.

Įterpti rašmenų rinkiniai – programinis kodas, kuris yra skirtas rinkti informaciją apie Naudotojo veiksmus, atliktus su Interneto svetaine (pavyzdžiui, apie nuorodas, ant kurių Naudotojas spusteli mygtuką). Kodas yra laikinai įkeliamas į Naudotojo įrenginį iš mūsų serverio arba trečiosios šalies paslaugų teikėjo, ir pašalinamas arba užblokuojamas po to, kai Naudotojas atsijungia nuo Interneto svetainės.

Kiti identifikatoriai gali būti įdiegti Interneto svetainėje ir naudojami tinklalapio Uart.lt arba trečiųjų šalių. Uart.lt neturi prieigos prie ir negali kontroliuoti tokių identifikatorių arba kitų funkcijų, kurias gali naudoti trečiosios šalies interneto svetainės, ir ši Slapukų politika netaikoma tokių trečiosios šalies interneto svetainių informacijos naudojimo praktikoms.

4. BENDROS NUOSTATOS

Tinklalapis Uart.lt gali kartkartėmis daryti Slapukų politikos pakeitimus. Atlikus pakeitimus, Uart.lt turi apie tai informuoti Naudotoją, įkeldama pataisytą versiją į Interneto svetainę, ir turi nurodyti datą, kada buvo padaryti paskutiniai naujinimai.

Naudotojai supranta ir sutinka, kad tolesnis prisijungimas ir naudojimasis Interneto svetaine po to, kai buvo patalpinti bet kokie Privatumo politikos pakeitimai, reiškia pritarimą ir sutikimą su tokiu pakeitimu.

Slapukų politika galioja nuo jos paskelbimo Interneto svetainėje datos.

PavadinimasTeikėjasPaskirtisGaliojimo laikas
_gaUart.ltUžregistruoja unikalų ID numerį, naudojamą generuojant statistinius duomenis apie tai, kaip lankytojas naršo interneto svetainėje.2 metai
_gatUart.ltUžklausų skaičiui riboti skirtas slapukas, kurį naudoja lankomumo analizės įrankis „Google Analytics“.Sesija
_gidUart.ltUžregistruoja unikalų ID numerį, naudojamą generuojant statistinius duomenis apie tai, kaip lankytojas naršo interneto svetainėje.24 valandos